15 października 2012

Przedstawiamy niżej informację otrzymaną od ruchu na  rzecz wprowadzenia JOW.  Przypominamy, że OZZL wspiera wprowadzenie JOW – zgodnie z licznymi uchwałami podjętymi przez ZK OZZL

Informacja poniżej:

I Zjazd Zmielonych już za nami!

Na początku chcieliśmy serdecznie podziękować gospodarzom Zjazdu, w szczególności Arturowi Michalskiemu, za świetną organizację. W spotkaniu wzięło udział ok. 120 przedstawicieli oddziałów lokalnych akcji z 32 miejscowości z całej Polski. Prelekcje wygłosili: Paweł Kukiz, prof. Tomasz Kaźmierski, dr Zdzisław Ilski, Mariusz Wis oraz Wojciech Kaźmierczak. Prezentacje z wystąpień zgodnie z życzeniami uczestników są już do ściągnięcia tutaj.

Uczestnicy Zjazdu jednogłośnie podjęli uchwałę o rozpoczęciu akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum obywatelskie w sprawie wprowadzenia 460 Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu. Nad sformułowaniem pytania referendalnego i stroną formalną będzie czuwał Pan Mecenas Paweł Kawarski oraz prof. Tomasz Kaźmierski. Sztab akcji we Wrocławiu zobowiązał się również do przygotowania szczegółowych instrukcji dla zbierających oraz ustalenia z koordynatorami oddziałów lokalnych danych kontaktowych do osób, do których będą spływać listy z podpisami w poszczególnych regionach.

Zdajemy sobie sprawę z ogromnego wyzwania, jakie przed nami stoi – stworzenia ogólnopolskiego ruchu obywatelskiego zdolnego do zebrania wielkiej liczby podpisów oraz zgromadzenia się w dziesiątki a może i setki tysięcy ludzi pod Sejmem! Dlatego apelujemy do wszystkich o wytrwałość i podjęcie aktywnych działań w kierunku budowy struktur lokalnych.

Na Zjeździe rozkolportowaliśmy również kilka tysięcy broszur i ulotek. Wszystkie się rozeszły, ale mamy jeszcze zapas we Wrocławiu – chętnych prosimy o kontakt (kontakt@zmieleni.pl) – doślemy. Już planujemy dodruk;-)

Najbliższe wydarzenia:

16.X – 23.X – spotkania z Pawłem Kukizem w całej Polsce. Więcej informacji na http://blog.zmieleni.pl/tagged/spotkanie

25 X (czwartek) – symultaniczna akcja uliczna w jak największej liczbie miejscowości w całej Polsce. Chcemy w ten sposób spróbować zaistnieć w mediach ogólnopolskich i wypromować akcję. Szczegóły wkrótce na stronie i u lokalnych koordynatorów.

27/28 X (sobota/niedziela) – warsztaty dla Zespołu Szkoleniowego akcji Zmieleni.pl. Chcemy stworzyć taką “merytoryczną grupę uderzeniową” ludzi, którzy mogliby brać udział w spotkaniach dyskusyjnych organizowanych w miejscowościach w swoim województwie i wygłaszać prelekcje / robić prezentacje / brać udział w dyskusjach i tłumaczyć, jak działają systemy wyborcze oraz wyjaśniać wszelkie pytania i wątpliwości słuchaczy. To bardzo istotna sprawa – musimy edukować naszych obywateli, bez tego nie uda nam się doprowadzić do zmiany. Chętnych do działania w ramach takiego zespołu prosimy o kontakt – (bartosz.chrobrowski@zmieleni.pl)

24 XI (sobota) – II Zjazd Zmielonych. Już teraz prosimy o zarezerwowanie sobie terminu. Szczegóły wkrótce.

Chcieliśmy również serdecznie podziękować Wszystkim za dotychczasowe wsparcie finansowe. Bez niego akcja nie jest w stanie się rozwijać. W dalszym ciągu prosimy w miarę możliwości o pomoc w tym zakresie. Wpłat można dokonywać przy pomocy szybkich płatności internetowych lub bezpośrednio na konto Stowarzyszenia JOW:

Stowarzyszenie Jednomandatowe Okręgi Wyborcze
ul. Białoskórnicza 3/1, 50-134 Wrocław
nr konta: 75 1020 3714 0000 4202 0084 7335
tytuł wpłaty: zmieleni

W najbliższym tygodniu uruchomimy również nową wersję naszej strony internetowej. Chcielibyśmy, żeby każdy z koordynatorów lokalnych mógł samodzielnie umieszczać na niej informacje o wydarzeniach dotyczących swojej miejscowości. Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia zmieleni.pl. Pojawiło się sporo nowych, ciekawych informacji np. artykuły ekspertów.

Bądźmy w kontakcie!

Pozdrowienia,
Wojciech Kaźmierczak,
Patryk Hałaczkiewicz

www.zmieleni.pl
kontakt@zmieleni.pl

t              

Najnowsze

 • 17 sierpnia 2023
 • 13 czerwca 2024
 • Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia 23 maja 2024
 • FEMS – Europejska Federacja Lekarzy Etatowych 15 maja 2024
 • Kampania „Zatrzymaj mobbing” 7 maja 2024
 • Zjazd Porozumienia Rezydentów OZZL 13 kwietnia 2024
 • Trzy średnie krajowe od już! 23 marca 2024
 • Kobieta Rynku Zdrowia 11 marca 2024
 • Komisja Zdrowia Sejm RP 29 lutego 2024
 • 26 lutego 2024
 • 21 lutego 2024
 • Zobacz wszystkie