8 stycznia 2020

Z wielkim bólem informujemy, że w ostatni piątek 3 stycznia 2020 r zmarł dr Włodzimierz Kasierski z Bydgoszczy, jeden z założycieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Dr Kasierski współtworzył pierwszy niezależny związek zawodowy lekarzy w III RP, jakim był Związek Zawodowy Lekarzy Medycyny Województwa Bydgoskiego, który powstał już 15 października 1990r. Związek ten później w całości – jako pierwsza organizacja regionalna – wszedł w skład Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Z tego powodu siedzibą władz krajowych OZZL została i pozostaje nadal Bydgoszcz.

Dr Włodzimierz Kasierski włożył wielki osobisty wkład w organizację struktur OZZL oraz w organizację Zarządu Krajowego OZZL i jego siedziby, która przez ponad 20 lat mieściła się w szpitalu im. Biziela w Bydgoszczy, gdzie przez wiele lat pracował dr Kasierski.

Przez kilka kadencji dr Włodzimierz Kasierski był wiceprzewodniczącym Zarządu Krajowego OZZL i jednym z najaktywniejszych działaczy OZZL na szczeblu krajowym i regionalnym. Współorganizował i brał udział we wszystkich działaniach związku w latach 90-tych ub. wieku i w pierwszej dekadzie lat 2000, łącznie z organizowanymi wówczas ogólnopolskimi strajkami, protestami, akcjami informacyjnymi, działaniami na rzecz reformy ochrony zdrowia (w tym zwłaszcza tworzeniem projektu tzw. racjonalnego systemu ochrony zdrowia w efekcie konferencji w Myślęcinku ).

Pracę w OZZL traktował zawsze jako działania na rzecz środowiska lekarskiego i pacjentów, w OZZL pracował społecznie i przez wszystkie lata, do ostatnich dni życia był aktywnym zawodowo lekarzem, służąc swoją pracą chorym ludziom. 

W imieniu ZK OZZL i wszystkich lekarzy, na rzecz których Dr Kasierski przez lata pracował składam Mu publicznie wielkie podziękowania i wielkie uznanie. Dziękujemy Ci Włodku.

Krzysztof Bukiel – przewodniczący ZK OZZL

Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

 

Pogrzeb dr Kasierskiego odbędzie się w czwartek 9 stycznia 2020:

 

Msza Św. Przyłęki k/Bydgoszczy

Ul. Zabytkowa 7, godz. 10.00

Pogrzeb:

Cmentarz Komunalny na ul. Wiślanej

Brama główna odz. 11.45