25 czerwca 2008

Witam,

 

 zachęcam do zapoznania się z wynikami badania przeprowadzonego na zlecenie portalu Money.pl przez instytut Millward Brown SMG/KRC. Oto krótka zapowiedź (pełny raport w załączniku):

60 proc. Polaków woli dodatkowo płacić za usługi medyczne niż oddawać większą część pensji na NFZ – wynika z badania Money.pl 

Reforma służby zdrowia to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Jedno jest pewne, by miała one szanse powodzenia, na służbę zdrowia musi być przeznaczanych więcej pieniędzy niż obecnie.  Skąd je wziąć? Od pewnego czasu toczy się spór między zwolennikami podwyższania składki zdrowotnej, która każdy pracujący Polak płaci ze swojej pensji na NFZ, a orędownikami wprowadzenia współpłacenia za wybrane usługi medyczne. To ostatnie rozwiązanie wzbudza szczególne emocje. Politycy unikają jasnych deklaracji. Boją się utraty poparcia. Jak wynika z badania Money.pl niepotrzebnie. 

Zapytaliśmy Polaków, które rozwiązanie uważają za lepsze i tym samym zarekomendowaliby je rządzącym. Okazuje się, że aż 60 proc. badanych w sondażu przeprowadzonym na zlecenie portalu przez firmę SMG/KRC wolałoby płacić za usługi medyczne z własnej kieszeni, niż odprowadzać wyższą składkę zdrowotną. Co czwarty Polak (26 proc.) jest przeciwnikiem wprowadzania odpłatności i chce wyższej składki. 14 proc. ankietowanych nie ma na ten temat zdania.

Pozdrawiam serdecznie Rafał Jabłoński

Marketing Communication Manager

pełny raport – tutaj: Raport Money.pl.pdf Raport Money.pl.pdf

KOMENTARZ OZZL:

powyzsze wyniki są zgodne z wcześniejszymi wynikami badań, które zostały wykonane w latach 2004 i 2005 na zlecenie OZZL – link do wyników tutaj:

http://www.lekarzpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=296&Itemid=245&lang=pl