29 listopada 2012

http://www.standardypostepowania.pl/

Szanowni Państwo,

Pod linkiem zamieszczonym powyżej uzyskacie Państwo dostęp do zmapowanych przez Fundację Watch Health Care wytycznych i standardów postępowania (clinical practice guidelines). Są to wytyczne z całego świata, w tym również, choć jeszcze nieliczne, z Polski. Myślę, że będzie to cenne narzędzie dla lekarzy oraz pacjentów – najnowsza wiedza medyczna w formie przystosowanej dla praktyków, w aktualnych dokumentach o najwyższej jakości. Nie jest łatwo dotrzeć do wielu z tych dokumentów, nawet jeśli ktoś przeprowadza systematyczne wyszukiwanie w internecie – tak czy inaczej wymaga to czasu. Nasz portal natomiast zapewnia łatwe ich odnalezienie.

Do tej chwili zamieściliśmy wytyczne postępowania z 42 dziedzin medycyny. Wkrótce zamieścimy ich znacznie więcej.

Mam do Państwa prośbę, żebyście wysyłali informacje o wytycznych i standardach postępowania, o których Państwo wiecie i z których korzystacie na adres: sekretariat@korektorzdrowia.pl   Informacje od Państwa pomogą nam budować i uzupełniać naszą bazę. Proszę też wyślijcie tego maila swoim znajomym pracującym w firmach zajmujących się farmakoekonomiką i oceną technologii medycznych, lekarzom, pielęgniarkom, innym profesjonalistom medycznym, którzy mogą mieć wiedzę o wytycznych i standardach postępowania dostępnych w Polsce i na świecie.

Poszukujemy również sponsorów tłumaczeń wytycznych i standardów postępowania ze świata. Dziś pod ikoną globusa znajdziecie Państwo link do dokumentu organizacji macierzystej, która takie czy inne wytyczne opracowała. Z czasem chcielibyśmy najważniejsze wytyczne i standardy postępowania przetłumaczyć na język polski i za zgodą właścicieli autorskich praw majątkowych zamieścić je w pdfach na naszym portalu. Mamy tłumaczy przeszkolonych w EBM i HTA, ale ich praca musi być sfinansowana – jeśli znajdziemy zainteresowanych sponsorów, to rozpoczniemy tłumaczenia, by zapewnić łatwiejszy dostęp do aktualnej wiedzy medycznej polskim lekarzom i pacjentom.

Mam nadzieję, że inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Łączę pozdrowienia,

Lek. med. Krzysztof Łanda
Fundator i Prezes
Fundacji Watch Health Care