2 marca 2017

 

 

W sierpniu ub. roku przedstawiłem tezę ( m. innymi w felietonie zamieszczonym w Menedżerze Zdrowia:  http://ozzl.org.pl/index.php/13618-wygaszanie-publicznej-sluzby-zdrowia-felieton-aktualny-z-mz ), że celem zmian proponowanych przez obecny rząd jest „wygaszanie” publicznej ochrony zdrowia czyli sztuczne zmniejszenie jej potencjału i – w konsekwencji – podaży świadczeń zdrowotnych, a to wszystko w celu dopasowania liczby udzialanych świadczen do ilości pieniędzy przeznaczonych na publiczne lecznictwo.

 

Jak można przeczytać na stronie termedii:   http://www.termedia.pl/mz/Czy-w-ustawe-o-sieci-wmontowany-jest-mechanizm-wygaszajacy-leczenie-szpitalne,25327.html :

 

Szpitale, które znajdą się w sieci będą premiowane za zwijanie działalności w tempie 10 proc. rocznie – wynika z analizy ekspertów Kancelarii Janiszewski, którzy prześledzili algorytmy wpisane w projekty aktów wykonawczych ustawy o sieci.”

 

Wygląda zatem, że teza o „zwijaniu” („wygaszaniu”) publicznej służby zdrowia znajduje swoje potwierdzenie w oficjalnych dokumentach.

 

Krzysztof Bukiel