23 października 2009

 

Pan Poseł

Lucjan Karasiewicz
Sekretarz Komitetu Organizacyjnego
Polska Plus

e-mail karasiewicz@polskaxxi.pl

 

Szanowny Panie Pośle,

W związku z zasileniem Państwa inicjatywy Polska XXI o m. innymi posła Ludwika Dorna i dalsze nazywanie Waszego ruchu – ugrupowaniem prawicowym, a nawet konserwatywnym, uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie:

Na czym będzie polegała owa „prawicowość i konserwatyzm” w odniesieniu do ochrony zdrowia? 

Piszę to nie bez powodu, bo pamiętamy (my jako Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy ) wypowiedzi pana posła Dorna, skierowane wobec lekarzy i wobec programu OZZL tak pełne jadu, złośliwości, a nawet prymitywizmu (słynne:  „pokaż lekarzu co masz w garażu”) oraz (przede wszystkim) jego zdecydowany i publicznie wyrażany sprzeciw wobec jakichkolwiek nawet myśli o prywatyzacji w ochronie zdrowia lub upowszechnieniu mechanizmów rynkowych, że jest dla nas niezwykle ciekawe, jak chcą Państwo to połączyć  z programową prawicowością i konserwatyzmem Waszego ugrupowania.

 

Proszę o wyjaśnienia, bo OZZL byłby zainteresowany (ze względu na swój program) współpracą z każdym ugrupowaniem konserwatywnym i prawicowym. Czy jednak Wasza inicjatywa nie jest jedynie kolejną próbą omamienia środowisk konserwatywnych, bo wszyscy wiedzą, że elektorat tego rodzaju stanowi w Polsce – tak naprawdę – większość ? 

 

Informuję, że list do Pana upowszechnię w środowisku lekarskim, które też – jak sądzę – jest ciekawe odpowiedzi.

 

Z poważaniem

Krzysztof Bukiel – przewodniczący ZK OZZL