Czyli w takim razie skoro nie jesteśmy kompetentni, żeby wykonywać czynności typowo pielęgniarskie, których się od nas wymaga, skierowanie nas do obstawienia dyżurów pielęgniarskich jest bezpodstawne? I właśnie jak wygląda kwestia godzin tych dyżurów w odniesieniu do planu specjalizacji, który zakłada pracę w godz. 7:30-15:05? Mielibyśmy pracować 9 godz. dziennie od 9:00 do 18:00 (z przerwą w godz. 12-15) plus obowiązkowe dyżury w ramach rezydentury (czyli 10 godz. 5 min tygodniowo).

Szanowna Pani,

wskazać należy, że jeżeli lekarz nie podpisał klauzuli opt-out, to czas pracy lekarza wraz z dyżurami medycznymi, nie może przekroczyć przeciętnie 48 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.

W przypadku skierowania lekarza do pracy na podstawie art. 16m ust. 15 ustawy o zawodach lekarza i lekarze dentysty, na wniosek lekarza odbywającego szkolenie specjalizacyjne dyrektor CMKP może uznać, w drodze decyzji, okres, w którym lekarz ten nie realizował programu specjalizacji, za równoważny z realizowaniem tego programu.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

i icon

Zarzad krajowy OZZL

ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

mail icon

+48 52 372 08 83

ozzl@ozzl.org.pl