ZK OZZL informuje (zgodnie z informacją przesłaną przez zainteresownych lekarzy), że wszyscy lekarze specjaliści neonatolodzy, zatrudnieni  w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu złożyli wypowiedzenia w ramach sporu z dyrekcją w sprawach dotyczacych warunków pracy i płacy. Złożyli również wypowiedzenie klauzuli opt -out, co obowiązuje już od września br. 

 

 

W związku z powyższym lekarze apelują do swoich kolegów specjalistów neonatologów o niepodejmowanie pracy we wrześniu i październiku  w GPSK w Poznaniu. Musimy pamiętać, że nie ma obecnie innych mozliwości podejmowania skutecznych negocjacji między lekarzami a dyrekcją szpitala jak tylko grupowe zwolnienie się z pracy i wypowiedzenie klauzuli opt -out. 

 

Zarząd Krajowy OZZL ostrzegał Ministra Zdrowia, że brak negocjacji między MZ a reprezentacją lekarzy w sprawie ustawy o płacach minimalnych (i zastąpienie tych negocjacji -  rozmowami w ramadch tzw. Zespołu Trójstronnego, gdzie nie ma lekarzy ) - spowoduje, że lekarze będą zmuszeni sięgnąć po inne sposoby negocjowania warunków pracy i płacy - ze swoimi dyrektorami.  

 

Zarząd Krajowy OZZL 

 

Krzysztof Bukiel - przewodniczący Zarządu 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

i icon

Zarzad krajowy OZZL

ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

mail icon

+48 52 372 08 83

ozzl@ozzl.org.pl