Bydgoszcz 10 grudnia 2013r.

 

Limitowanie leczenia przeciwnowotworowego jest barbarzyństwem !

 

Komunikat

o spotkaniu przedstawicieli OZZL i Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych

W poniedziałek 9 grudnia odbyło się w Warszawie, w biurze Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych spotkanie przedstawicieli OZZL i przedstawicieli Zarządu Koalicji na czele z prezesem Zarządu panem Leszkiem Borkowskim. 

Przedmiotem rozmowy była społeczna akcja mająca na celu doprowadzenie do zaprzestania administracyjnego limitowania świadczeń zdrowotnych z zakresu diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Przedstawiciele Koalicji przedstawili także swoje dotychczasowe działania na podobnym polu, w szczególności w obronie „pacjentów wykluczonych”, czyli takich, którzy – z różnych powodów – zostali pozbawieni możliwości leczenia choroby nowotworowej.

Prezes Zarządu Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych zadeklarował poparcie Koalicji dla akcji zmierzającej do zaprzestania limitowania świadczeń zdrowotnych z zakresu diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.  Podkreślono, że dotyczy to nie tylko tych chorych, u których choroba nowotworowa już została wykryta, ale także tych, u których istnieje jej podejrzenie.  Podejrzenie choroby nowotworowej powinno uruchamiać szczególną, „szybką ścieżkę” diagnostyki, nie ograniczoną administracyjnym limitowaniem świadczeń.

Przedstawiciele OZZL zadeklarowali poparcie dla działań Koalicji mających na celu ułatwienie chorym na choroby nowotworowe dostępu do nowoczesnego i pewnego („bezkolejkowego”) leczenia.

Krzysztof Bukiel – przewodniczący ZK OZZL   

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

i icon

Zarzad krajowy OZZL

ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

mail icon

+48 52 372 08 83

ozzl@ozzl.org.pl