O nas Sprawy organizacyjne Poczta do ZK OZZL Archiwum
Aktualności
Konferencje prasowe
Opinie prawne
Publicystyka


Redakcja BIP

Komunikat nr 1
Krajowego Komitetu Strajkowego Lekarzy
z dnia 19 maja 2006r
o dotychczasowym przebiegu strajku lekarzy w Polsce i najbliższych planach

Krajowy Komitet Strajkowy Lekarzy informuje, że - na dzień 19 maja 2006r - strajk lekarzy, organizowany przez OZZL, prowadzony jest w następującej liczbie szpitali:

  • region łódzki - 25,
  • region lubelski - 17,
  • region śląski - 16,
  • region opolski - 4,
  • region mazowiecki - 2,
  • region małopolski - 1
    razem: 65 szpitali

W najbliższym tygodniu (22-29 maja) do strajku ma przystąpić następująca liczba szpitali:

  • region świętokrzyski - 20,
  • region pomorski - 7,
  • region łódzki - 5,
  • region lubelski - 5,
  • region śląski - 5,
  • region opolski - 2,
  • region mazowiecki - 3,
  • region małopolski - 2,
    razem: 49 szpitali,

co daje łącznie liczbę 114 strajkujących szpitali.

Przypominamy również, że część strajków lekarzy już się zakończyła m. innymi na Podkarpaciu, gdzie strajkowało 10 szpitali oraz w pojedynczych szpitalach w innych regionach Kraju. To oznacza, że już niemal 20 % szpitali publicznych w Polsce zostało objętych strajkami.

Jednocześnie informujemy, że liczby te mogą ulec zmianie, bo -pomimo zakończenia procedury negocjacji - nadal trwają rokowania dotyczące postulatów będących przedmiotem sporu zbiorowego i są one prowadzone na różnych szczeblach: z udziałem samorządów terytorialnych, wojewodów, związków pracodawców, oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia.